DWOREK TRADYCJA


Drodzy Nauczyciele zapraszamy do organizacji zielonych szkół w Dworku Tradycja we wsi Bełczna.

Pobyt u nas, to doskonały czas dla dzieci i młodzieży. Czas wypełniony nauką, zabawą oraz  integracją.

Przez cały rok Dworek Tradycja we wsi Bełczna proponuje dzieciom i młodzieży szkolnej wypoczynek w Zielonej Szkole połączony z edukacją. Zapewniamy spotkania z tradycją regionu, poprzez poznawanie lokalnej kuchni połączone min. z zajęciami własnoręcznego wypiekania chleba.
Organizujemy spotkania z tradycją i dziedzictwem kulturowym regionu w formie niepowtarzalnych zajęć będących rodzajem "powrotu do przeszłości" i obyczajów kultywowanych przez naszych przodków.  Uczestnicy zajęć w Zielonej Szkole będą mieli niepowtarzalną okazję odkrycia uroków prawdziwie zdrowych produktów żywnościowych. Proponujemy zajęcia w kuchni (np. własnoręczne wyrabianie i wypiekanie chleba w prawdziwym piecu opalanym drewnem oraz wylepianie pierników szczecińskich), w domowej spiżarni oraz wiejskim ogrodzie. Pozwoli to uczestnikom zajęć poznać tradycyjne sposoby przygotowania i przechowywania zdrowej,  smacznej żywności i przetworów.
Zapewniamy naszym gościom także inne atrakcje - podczas wycieczek dzieci mają okazję zetknąć się z ciekawymi okazami przyrody oraz ze zwierzętami gospodarskimi. Mogą także uczestniczyć w zabawach i grach sportowych prowadzonych pod okiem fachowej, doświadczonej i odpowiedzialnej kadry pedagogicznej.
W ramach edukacji ekologicznej i kulturowej oferujemy filmy o tematyce ekologicznej, spotkania z leśnikami i myśliwymi oraz z lokalnymi twórcami sztuki ludowej, a także ze sportowcami. Niezwykłą atrakcję powinny stanowić również proponowane zawody wędkarskie.
Umożliwiając poznawanie ciekawych miejsc naszego regionu zapewniamy wycieczki- do Kołobrzegu oraz do Świdwina (w programie zwiedzanie średniowiecznego zamku oraz rekreacja w parku wodnym).
W czasie pobytu w Dworku Tradycja dzieci mają do dyspozycji salę bilardowa i telewizyjną, świetlicę z domowa biblioteczką, wiatę z grillem i miejscem na ognisko oraz przyszkolne boisko sportowe.
Przewidujemy pobyt dla grup nie większych niż 20-osobowe w pokojach 3-4 osobowych (każdy z łazienką).
Na naszej stronie internetowej www.dworektradycja.pl znajdą Państwo wszystkie informacje o naszym obiekcie.
Koszt pobytu w Zielonej Szkole w Dworku Tradycja w Bełcznie- 80,00 PLN/ osobę/ dzień obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie wraz z edukacją i wszystkimi warsztatami.
Dojazd uczestników odbywa się we własnym zakresie.
Turnusy 4- dniowe od poniedziałku do czwartku przez cały rok.